Derby bez historii

11 październik 2009
Wydarzenia na boisku w Oliwie zdominowała Lechia
fot. Kac
Wydarzenia na boisku w Oliwie zdominowała Lechia

W derbowym meczu na szczycie, choć trudno się do tego określenia przyzwyczaić KS Olivia bez walki uległa Lechii aż 0:10. Biało-czarni do spotkania derbowego przystępowali jako trzecia drużyna obecnego sezonu. Przed pierwszym gwizdkiem były nadzieje na dobry wynik wśród kibiców gospodarzy. Sami zawodnicy również deklarowali podjęcie próby sprawienia wielkiej niespodzianki, jaką było by urwanie punktów niezwyciężonej dotychczas Lechii.

Jednak z zapowiedzi i marzeń nic nie wyszło. Lechia rozbiła gospodarzy w „pył i proch”, nie pozostawiając złudzeń kto w roczniku 1999 rządzi na Pomorzu. Biało-zieloni nie napotkali praktycznie na żaden opór ze strony oliwian i już po dziesięciu minutach prowadzili 3:0. Wówczas trener Lechii - Roman Kaczorek dał pograć zawodnikom rezerwowym. Obrazu gry to niestety nie zmieniło, chociaż do przerwy biało-czarni stracili tylko jedną bramkę.

Druga połowa to nadal miażdżąca przewaga biało-zielonych. Oliwianie mieli problemy nawet z przejściem środkowej linii boiska. Kibice KS Olivia liczyli jedynie na honorowe trafienie swoich pupili. Jednak mimo szczerych chęci ze strony zawodników gospodarzy, biało-czarni spotkanie zakończyli z zerowym kontem bramkowym. Lechiści nie mieli litości dla słabego przeciwnika i zaaplikowali jeszcze sześć bramek. Dwucyfrowa porażka chluby oliwianom nie przynosi. Można oczywiście mówić o progresji wyniku (w poprzednim sezonie biało-zieloni strzelili Olivii 30 bramek, nie tracąc żadnej). To jednak żadne pocieszenie dla trenera Macieja Durasia. Przede wszystkim biało-czarni nie podjęli w tym meczu walki i nie wykonali założeń przedmeczowych. Wyszli na boisko sparaliżowani, tak jakby już na wstępie prosili przeciwnika o najniższy wymiar kary. Miło było za to gościć na obiekcie w Oliwie trenera Kaczorka. Ten charyzmatyczny szkoleniowiec utkwił w pamięci oliwskich kibiców, gdy prowadził rocznik 1995 w Lechii. Znakomite pojedynki derbowe pozostaną w pamięci sztabu trenerskiego, zawodników i kibiców jeszcze długo.

Olivia – Lechia Gdańsk 0:10 (0:4)

Skład: Wasiak - Boksan, Narloch, Galuhn - Zawadzka, Matejek, Matyjas - Łachiński oraz Wodziński, Mentelowski, Markowski, Kalich, Wasilewski.



Olivian

 
 
  
 
 
lp.DrużynaMPtk+-
1Olimpic05000000
2Ustka012300
3Słupsk010000
4Lębork05600
5Zatoka03400
6Orkan03200
7Jedynka0000
8Bałtyk0000
 
 
  
 
 
lp.DrużynaMPtk+-
1Rozstaje0000
2Fosfory0000
3Klukowo0000
4Olivia0000
5Sulmin0000
6Rusocin0000
7Lechia0000
8Polonia0000
 
 
  
 
 
Od 20.10.2008
odwiedziło nas:
893680

Aktualnie osób na stronie:
7